آموزش ماهیگیری

ماهیگیری یک تجارت بزرگ است

ماهیگیری یک تجارت بزرگ است تنها تولید کننده رسمی طعمه و بویله ماهیگیری در ایران

ماهیگیری یک تجارت بزرگ است

بسیاری از افراد خارج از ورزش ماهیگیری نمی دانند که این ورزش چقدر بزرگ است و حتی کسانی که در این ورزش فعالیت می کنند ممکن است از تأثیر اقتصادی این ورزش بر اقتصاد شگفت زده شوند.

بر اساس گزارش انجمن ملی کالاهای ورزشی در سال 2001، 44.4 میلیون آمریکایی، 7 ساله و بالاتر، برای ماهیگیری به آبراه های آمریکا رفتند. خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده تخمین می زند که از هر شش آمریکایی 16 سال و بالاتر، یک نفر از بیرون رفتن برای ماهیگیری لذت می برد. به طور شگفت انگیزی، آنها همچنین به طور متوسط ​​16 روز ماهیگیری در هر سال دارند، که به 365 میلیون روز ماهیگیری در آب شیرین در هر سال می رسد، همراه با سفرهای آب شور، به 437 میلیون روز ماهیگیری می رسد.

ماهیگیری در حال حاضر به عنوان چهارمین ورزش پرطرفدار مشارکتی در کشور با برتری از دوچرخه سواری، بولینگ، بسکتبال، گلف، آهسته دویدن، بیس بال، سافت بال، فوتبال، فوتبال و اسکی رتبه بندی می شود. فقط پیاده‌روی، شنا و کمپینگ محبوب‌تر هستند – در واقع، ماهیگیری از ترکیب گلف و تنیس محبوب‌تر است.

تعداد جوانانی که این ورزش را شروع می کنند به کندی در حال افزایش است، اما هنوز کارهای زیادی در این زمینه برای انجام دادن وجود دارد. تنها 17 درصد از جوانان 16 تا 17 ساله به ماهیگیری می روند که تنها 4 درصد از کل ماهیگیران را تشکیل می دهد.

بسیاری از مردان معتقدند که ماهیگیری یک ورزش مردانه است – خوب، دوباره فکر کنید. بیش از 11 میلیون زن از این ورزش لذت می برند، در واقع، زنان بیشتر از بازی گلف، تنیس یا حتی دویدن، ماهی می گیرند. ماهیگیری دهمین ورزش پرطرفدار در بین بانوان است. ماهیگیران زن 26.8 درصد از کل ماهیگیران را تشکیل می دهند که نشان دهنده 8 درصد جمعیت است و آنها به طور متوسط ​​246 دلار در سال برای هزینه های ماهیگیری مرتبط با سفر سالانه حدود 3 میلیارد دلار هزینه می کنند و تعداد روزهای ماهیگیری آنها به آرامی در حال افزایش است.

این روزها افراد دارای معلولیت های مختلف در حال یادگیری لذت بردن بیشتر از این ورزش هستند. 1.9 میلیون معلول 33 میلیون سفر ماهیگیری داشتند.

برخی ممکن است تعجب کنند که 40 درصد از همه ماهیگیران در مناطق شهری با جمعیت بیش از 1 میلیون نفر زندگی می کنند، و 20 درصد در مناطقی با جمعیت بیش از 250000 نفر زندگی می کنند.

وقتی کشور را به مناطق تجزیه می کنیم، متوجه می شویم که؛ 30 درصد از تمام ماهیگیران در جنوب، 27 درصد در غرب میانه، 20 درصد در غرب و 15 درصد از همه ماهیگیران در شمال شرقی زندگی می کنند.

بسیاری از ماهیگیران ممکن است فکر کنند که دلیل ماهیگیری رقابت است، اما طبق پروژه آینده ماهیگیری، 33 درصد از همه آمریکایی ها برای استراحت ماهی می گیرند و 25 درصد بیشتر آن را راهی برای گذراندن وقت با خانواده و دوستان می دانند.

اگر می خواهید تعداد ماهیگیران را افزایش دهید، پاسخ بسیار ساده است. بچه ها را وادار کنید که از والدین خود بخواهند که بروند. مطالعات نشان داده است که 65 درصد از غیر ماهیگیران و 88 درصد از ماهیگیران زمانی را برای ماهیگیری اختصاص می دهند، یا اگر کودکی بخواهد به ماهیگیری برود، می خواهند بیشتر بروند.

هیچ یک از ما تعجب نمی‌کنیم وقتی که میبینیم ماهیگیری کپور محبوب‌ترین شکل ماهیگیری در آب‌های شیرین است. 38 درصد ماهیگیران ماهی کپور و 28 درصد ماهی قزل آلا و 27 درصد اردک ماهی می گیرند.

بیشتر ماهیگیران وقتی به ماهیگیری می‌روند که به خانه نزدیک باشد، 92 درصد در ایالت خودشان ماهی می‌گیرند. بدیهی است که بیشتر ماهیگیران ماهیگیری را در حوضچه ها، دریاچه ها و آبگیرها به جای رودخانه ها و نهرها ترجیح می دهند. 85 درصد ماهیگیران در آب صاف ماهی می گیرند. برخی از آنها هر دو را ماهیگیری می کنند و 44 درصد از ماهیگیران را تشکیل می دهند که از رودخانه ها و رودخانه ها ماهیگیری می کنند.

اکنون جایی است که می توانید نسبت به چیزی که برای یک رشته ورزشی انتخاب کرده اید احساس خوبی داشته باشید. تأثیر اقتصادی ماهیگیری به نفع همه است. در سال 2001 ماهیگیران 35.6 میلیارد دلار برای دنبال کردن ورزش خود هزینه کردند. آنها 14 میلیارد دلار برای سفرهای ماهیگیری، 17 میلیارد دلار برای تجهیزات، 4 میلیارد دلار برای مجوزها، تمبر، اجاره زمین و مالکیت، حق عضویت و مشارکت و اشتراک مجلات هزینه کردند. مجموع بازده اقتصادی تولید شده توسط ماهیگیری در آبهای شیرین در سال 2001 از 74 میلیارد دلار فراتر رفت که شامل تأثیر بر خرده فروشان، تأمین کنندگان کالاها و خدمات به خرده فروشان، عمده فروشان و تولیدکنندگان، به اضافه تأثیرات غیرمستقیم و القایی ناشی از این فعالیت ها می شود. با احتساب ماهیگیری در آبهای شور، تولید اقتصادی به 116 میلیارد دلار رسید.

یک ماهیگیر به طور متوسط ​​هر سال 1046 دلار برای هزینه های مربوط به ماهیگیری خرج می کند. مخارج ماهیگیران کپور معمولاً بیشتر است.

مخارج ماهیگیری در آبهای شیرین در سال 2001 بیش از 19.4 میلیارد دلار دستمزد ایجاد کرد. با احتساب ماهیگیری در آب شور، 30.1 میلیارد دلار دستمزد تولید شد (23 درصد از سال 1991 افزایش یافته است).

بیش از 683892 شغل تمام وقت به دلیل ماهیگیری در آب شیرین وجود دارد. با احتساب ماهیگیری در آبهای شور، مجموع ماهیگیری از 1 میلیون فراتر رفته است (افزایش 16 درصدی نسبت به سال 1991).

وقتی صحبت از مالیات و درآمد به میان می‌آید، ماهیگیران پول زیادی را به خود اختصاص می‌دهند – ماهیگیری بیش از 1.9 میلیون دلار مالیات بر فروش ایالتی در سال 2001 ایجاد کرد و بیش از 470 میلیون دلار مالیات بر درآمد ایالتی و بیش از 4.8 میلیون دلار مالیات بر درآمد فدرال ایجاد کرد. در سال 1998، مالیات غیر مستقیم برای افراد خارج از منزل بیش از 426 میلیون دلار برای ذخیره ماهی، احیای حیات وحش و تحقیق در اختیار ایالت ها قرار داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *