آموزش ماهیگیری

بهترین زمان برای ماهیگیری

ماهی صید شده با هوک بیت هلو و نیتروکس

بهترین زمان برای ماهیگیری

از آنجایی که آب و هوا، جزر و مد و سایر شرایط بر رفتار گونه ها تأثیر می گذارد، دانستن بهترین زمان برای ماهیگیری ضروری است. امروزه ماهیگیران می‌توانند به مجموعه‌ای از منابع دسترسی داشته باشند تا بهترین روزهای ماهیگیری، بهترین زمان‌ها برای ماهیگیری در آب‌های شیرین و بهترین زمان‌های ماهیگیری در آب‌های شور را مشخص کنند.

ماهی یاب و دماسنج آب

روزهای گرم بیش از حد می‌تواند ماهی‌ها را در دریاچه‌های کم عمق، برکه‌ها و رودخانه‌ها کند نماید. در زمستان که دمای آب کمتر است، همین اتفاق می افتد. چرا؟ همه ماهی ها خونسرد هستند، یعنی نمی توانند دمای بدن خود را در یک سطح ثابت نگه دارند. بنابراین دمای محیط اطراف آنها بر دمای بدن و عملکردهای بدن ماهی تأثیر می گذارد.

دمای واقعاً بالا و واقعاً پایین آب، میزان اکسیژن موجود در آب را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود ماهی‌ها در مورد زمان و آنچه می‌خورند کمتر فعال و حساس باشند. وقتی نوبت به یافتن بهترین زمان های ماهیگیری می رسد، یک نقطه شروع خوب این است که از دماهای شدید اجتناب کنید.

برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر آب برای یافتن زمانی که ماهی در حال خوراک است، ماهی یاب‌ها و سنج‌های دمای آب می‌توانند به ماهیگیران بازخورد لحظه به لحظه دما را ارائه دهند.

پیش بینی ماهیگیری روزانه

عوامل دیگری مانند نور شدید خورشید نیز می تواند بر فعالیت ماهی تأثیر بگذارد، بنابراین توجه به زمانی از روز که قصد دارید به آنجا بروید، مهم است که می تواند در موفقیت شما تأثیر بگذارد. ماهی ها معمولاً آفتاب صبح و عصر را به پرتوهای روشن ظهر ترجیح می دهند. در ظهر، دمای سطح آب نیز گرمتر است و ماهی را مجبور به حرکت عمیق تر می کند.

ابزارهایی مانند پیش بینی ماهیگیری روزانه – که به صورت آنلاین از طریق منابعی مانند تقویم کشاورزان در دسترس هستند – می توانند به شما کمک کنند تا بدانید که آیا ماهی در یک روز خاص خوراک می کند یا خیر و در این صورت بهترین زمان های ماهیگیری چه زمانی است.

تقویم ماهیگیری

شرایط آب و هوایی متغیر می تواند عامل بزرگی در تعیین بهترین زمان برای ماهیگیری باشد. باد می تواند نقش مهمی در آن داشته باشد زیرا آب و غذای سطحی را به سواحل دور می راند. طوفان ها همچنین بر موفقیت ماهیگیری تأثیر می گذارند، غذا خوردن را در ساعاتی قبل از یک جبهه سرد افزایش می دهند، اما در طول و بعد از طوفان یا برخورد با جبهه کاهش می یابد. استثنا یک جبهه گرم است که باعث می شود دمای آب های سطحی افزایش یابد و ماهی ها را در شور و هیجان تغذیه قرار دهد.

یکی دیگر از فرصت‌های خوب برای ماهیگیری در روزهای ابری است زیرا آسمان ابری باعث می‌شود ماهی‌ها بیشتر از روزهای روشن به دنبال غذا حرکت کنند. باران خفیف نیز یکی از بهترین زمان‌های ماهیگیری است، به‌ویژه به این دلیل که حشرات و طعمه‌ها را در آب می‌شوید و برای ماهی‌ها پرخوری ایجاد می‌کند.

برای هدف گیری دقیق تر از بهترین زمان ماهیگیری، ممکن است بخواهید یک تقویم ماهیگیری را امتحان کنید. این ابزارها از داده‌های مکان دقیق شما مانند الگوهای آب و هوا و همچنین ملاحظات دیگری مانند جزر و مد استفاده می‌کنند تا مشخص کنند چه زمانی ماهیگیری برای گونه‌ای که می‌خواهید صید کنید ایده‌آل است.

با بسیاری از برنامه‌های تقویم ماهیگیری در دسترس، این منابع مفید به شما امکان می‌دهند تا فعالیت ماهی‌های بیشتری را پیش‌بینی کنید تا بتوانید گردش خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید، یا حتی مکان بهتری را برای امتحان شناسایی کنید.

پرس و جو کن

در نهایت، از پرسیدن از ماهیگیران محلی نترسید. افراد عادی محلی اغلب می توانند اطلاعات مفیدی را ارائه دهند. نه تنها اکثر افراد موفق‌ترین زمان‌های خود را به اشتراک می‌گذارند، بلکه اغلب حداقل یک نفر محلی را در اطراف پیدا می‌کنید که می‌داند اطلاعات مورد نظر شما را از کجا می‌تواند به تفکیک فصل و انواع خاص ماهی دریافت کند. بنابراین به طعمه فروشی محلی یا هر جایی که لوازم ماهیگیری خود را تهیه می کنید بروید و یک گفتگوی دوستانه برقرار کنید. اگر در اماکن عمومی ماهی می‌گیرید، در صورت وجود، به کلبه اطلاعاتی بروید.

اکنون که بهترین زمان‌های ماهیگیری در فصول مختلف را می‌دانید، تقویم کشاورزان بهترین روزهای ماهیگیری را بررسی کنید و با پیش‌بینی ماهیگیری روزانه محلی خود برای شرایط فعلی مشورت کنید.

در صورت داشتن سوال و مشاوره در این زمینه با شرکت لومینوس در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *