آموزش ماهیگیری

آیا ماهیگیری یک ورزش است یا یک سرگرمی؟

آیا ماهیگیری یک ورزش است یا یک سرگرمی؟آیا ماهیگیرییکورزش است یا یک سرگرمی؟

آیا ماهیگیری یک ورزش است یا یک سرگرمی؟

 برخی از افراد با این ایده که یک ورزش بدون وجود زمین بازی انجام می شود، مبارزه می کنند. به نوعی قبول کردن گلف، بولینگ، شافل بورد و تنیس روی میز اشکالی ندارد، اما ماهیگیری را نه. آیا ماهیگیری یک ورزش است یا یک سرگرمی؟ من این موضوع را مطرح می کنم که هر دو است.

ورزش: فعالیتی که شامل تمرین و مهارت فیزیکی است که در آن یک فرد یا تیم برای سرگرمی با دیگری یا دیگران رقابت می کند.

سرگرمی: فعالیتی که به طور منظم در اوقات فراغت برای لذت انجام می شود.

  • ماهیگیری یک ورزش است:

ماهیگیری یک ورزش آبی چالش برانگیز اما مفرح است که برای تعطیلات، تفریح ​​و گاهی اوقات برای بازی های رقابتی مناسب است. هر کسی که تا به حال آن را امتحان کرده است می داند که ماهیگیری می تواند منجر به موفقیت یا شکست شود. صید ماهی نیاز به دانش، مهارت و توانایی فیزیکی دارد. رقابت نیز بخشی از معادله است – ماهی گیر در مقابل ماهی، و ماهی گیر در مقابل ماهی گیر.

برخی مخالفان استدلال می کنند که گذاشتن یک قایق در آب و سپس انداختن لنسر در آب در حالی که از چند نوشیدنی لذت می برد، ورزش نیست. خب اشتباه میکنن آیا گلف صرفاً به این دلیل که برخی از بازیکنان گاری گلف راندن یک ورزش نیست؟ جنبه هایی از ماهیگیری وجود دارد که ممکن است برای کسانی که تعصب خاصی دارند به عنوان یک ورزش به نظر نرسد، اما با این وجود ماهیگیری یک ورزش است.

یک ماهیگیر باید دانشی برای برنامه ریزی یک سفر ماهیگیری کسب کند. به عنوان مثال، اگر می خواهند قزل آلا صید کنند، باید در نهر یا دریاچه ای که ماهی قزل آلا در آن زندگی می کند، ماهیگیری کنند و از تجهیزاتی با اندازه و قدرت مناسب برای صید ماهی قزل آلا بدون سنگینی یا سبکی استفاده کنند. با توجه به زمان سال، شفافیت آب، شرایط آب و هوایی و عوامل دیگر، آنها باید طعمه مناسب را انتخاب کنند، یا به طور دقیق تر، مجموعه ای از طعمه ها را که به احتمال زیاد ماهی قزل آلا را جذب می کنند، بیاورند. بنابراین، قبل از اینکه حتی خانه را ترک کنند، باید از نظر ذهنی برای چالش پیش رو آماده باشند، درست مانند سایر ورزشکاران که به ورزش خود متعهد هستند.

 

پس از رسیدن به رودخانه یا دریاچه، ماهی گیر با وسایل خود روی آب می رود. آنها عمدا و یواشکی راه می روند تا ماهی ها در اثر نزدیک شدن سایه یا ارتعاشات منتقل شده از طریق آب دچار ترس نشوند. آنها با چشمی ماهرانه آب را می خوانند تا مشخص کنند که ماهی ممکن است در کجا واقع شده باشد. سپس، آنها به طرز ماهرانه ای قلاب را به نقطه از پیش انتخاب شده می اندازند. اگر ماهی طعمه را بگیرد، ماهیگیر با یک حرکت دقیق قلاب را در لب ماهی قرار می دهد، در غیر این صورت ماهی دور می شود. به عنوان نشانه ای از اخلاق خوب، ماهیگیران اغلب از قلاب های بدون خار استفاده می کنند که فرود ماهی را دشوارتر می کند تا هنگام برداشتن قلاب از لب ماهی آسیبی نبیند.

 

  • ماهیگیری نیز یک سرگرمی است:

ماهیگیری نیز مانند سایر ورزش‌ها به مهارت‌های ذهنی و جسمی متعددی برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد. تنها راه برای دستیابی به موفقیت واقعی ماهیگیری، اختصاص صبورانه زمان و منابع به یادگیری و تمرین است. در حالی که ممکن است در طول یک سفر ماهیگیری زمان توقف قابل توجهی وجود داشته باشد، اعمال فیزیکی  و تجربی رفتار ماهی نیاز به حرکات خاص و دقیقی دارد که شهودی هستند – آنها باید یاد بگیرند. ماهیگیری فعال روزانه، صید چند ماهی بزرگ و تهاجمی، مستلزم استقامت است..

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *