آموزش ماهیگیری

آیا ماهیگیری مضر است؟

آیا ماهیگیری مضر است؟ تنها تولید کننده رسمی طعمه آیا ماهیگیری مضر است؟

آیا ماهیگیری مضر است؟

ماهیگیری برای حیوانات، محیط زیست و سلامتی شما مضر است. ما اعتقاد داریم که پس از خواندن این مقاله، می‌خواهید چوب و چرخ خود را در نزدیک‌ترین سطل زباله بیندازید!

  1. آیا ماهی احساس درد می کند؟

بله!

محققان دانشگاه ادینبورگ و دانشگاه گلاسکو گیرنده های درد را در ماهی ها مطالعه کردند و دریافتند که این گیرنده ها به طرز شگفت انگیزی شبیه گیرنده های پستانداران هستند. محققان به این نتیجه رسیدند که “ماهی ها ظرفیت درک درد و رنج را دارند.”

ما می توانیم بگوییم که ماهی ها چه زمانی درد دارند. آنها ممکن است اشتهای خود را از دست بدهند، آبشش‌هایشان سریع‌تر بتپد، و ممکن است ناحیه (یا نواحی) آسیب‌دیده را روی سطحی بمالند.

دکتر سیلویا ارل، یکی از برترین زیست‌شناسان دریایی جهان، می‌گوید: «می‌دانید، ماهی‌ها حساس هستند، شخصیت‌هایی دارند، [و] وقتی زخمی می‌شوند صدمه می‌بینند.

  1. آیا آموزش ماهیگیری به بچه ها ایده بدی است؟

بله!

دبورا کی استینکن، گزارشگر، فعال و مشاور خشونت خانگی در امور حیوانات، توضیح می‌دهد: «کودکانی که شاهد ظلم به حیوانات هستند، آسیب‌های روانی و عاطفی را تجربه می‌کنند که رشد همدلی آنها را به خطر می‌اندازد، زیرا نسبت به احساسات مهربانی، صدمه، درد و رنج در خود و موجودات زنده دیگر بی‌ احساس می‌شوند.»

استینکین همچنین به ایده رفتار شناسی به این توضیح می‌پردازد: «قرار گرفتن مداوم در معرض حیوان آزاری می‌تواند باعث شود کودکان در رفتارهای واکنشی توهین‌آمیز و واکنش‌های مجدد پس از سانحه علیه حیوانات با خواهر و برادرهای کوچک‌تر انجام شوند.»

خواکین فینیکس یک تجربه ماهیگیری را که در سن 3 سالگی داشت، شرح می دهد: «این حیوان از یک موجود زنده و پر جنب و جوش که برای زندگی می جنگید به یک مرگ خشونت آمیز تبدیل شد. من هم مانند برادران و خواهرانم آن را تشخیص دادم.»

  1. آیا صید و رهاسازی به ماهی آسیب می رساند؟

بله!

ماهی های نه تنها درد جسمی بلکه وحشت را نیز تحمل می کنند. هنگامی که آنها از محیط طبیعی خود حذف می شوند، شروع به خفگی می کنند. هنگامی که از آب خارج می شود، آبشش های ماهی اغلب فرو می ریزند و به دلیل تغییر ناگهانی فشار، مثانه های شنای آنها حتی می تواند پاره شود.

ماهیگیران اغلب سعی می کنند قلاب ها را با فشار دادن انگشتان خود (یا حتی یک جفت انبردست!) در گلوی ماهی بیرون بیاورند. این تاکتیک نه تنها قلاب، بلکه بخشی از گلو و روده ماهی را نیز از بین می برد.

هنگامی که ماهی توسط افراد نگهداری می شود، پوشش محافظ بدن آنها آسیب می بیند. این باعث می‌شود که اگر دوباره به داخل آب پرتاب شوند، در برابر عفونت، انگل‌ها و شکارچیان آسیب‌پذیرتر شوند. این پوشش همچنین در برابر باکتری ها، قارچ ها و انگل ها محافظت می کند.

  1. آیا مصرف ماهی برای سلامتی مضر است؟

بله!

گوشت ماهی آلاینده های خطرناکی از جمله PCB ها را ذخیره می کند که می تواند باعث آسیب کبدی، اختلالات سیستم عصبی و آسیب جنین شود. دیوکسین ها و مواد رادیواکتیو مانند استرانسیم-90 که با سرطان نیز مرتبط هستند.

مطالعات گزارش می‌دهند که ماهی می‌تواند حاوی مقدار کافی جیوه باشد که اثرات مخرب رشدی در جنین‌های متولد نشده، از جمله خطر ابتلا به اختلال کمبود توجه و بیش‌فعالی را افزایش دهد.

افرادی که فکر می کنند با خوردن ماهی های پرورشی از خطرات جیوه جلوگیری می کنند، ممکن است اشتباه کنند. ساینتیفیک آمریکن توضیح می دهد که ماهی خواران «هنوز هم می توانند جیوه را جذب کنند، زیرا بیشتر مزارع ماهی خودشان در اقیانوس واقع شده اند، درست نزدیک یا در کنار خط ساحلی. ماهی‌های پرورشی همچنین می‌توانند PCB و دیوکسین‌ها را جذب کنند، زیرا آب‌های نزدیک به ساحل که آنها را اشغال می‌کنند اولین ایستگاه از منابع آلودگی زمینی است.

  1. آیا ماهیگیری به محیط زیست آسیب می رساند؟

بله!

آژانس حفاظت از محیط زیست گزارش می دهد که تعداد زیاد قایق های تفریحی باعث آسیب به دریاچه ها، آب های ساحلی  و رودخانه ها می شود، افزایش غلظت آلاینده در موجودات آبزی و رسوبات. افزایش نرخ فرسایش؛ افزایش مواد مغذی، منجر به افزایش جلبک ها و کاهش اکسیژن و سطوح بالای پاتوژن ها می شود.

هر سال، ماهیگیران از خود قربانیانی به جا می گذارند که شامل میلیون‌ها پرنده، لاک‌پشت، دلفین و سایر حیوانات می‌شود که پس از قورت دادن قلاب ماهی یا گرفتار شدن در طناب ماهیگیری، آسیب‌های بدی را متحمل می‌شوند. بازپروران حیات وحش می گویند که وسایل ماهیگیری دور ریخته شده یکی از بزرگترین تهدیدها برای حیوانات آبزی است. سرب ها حیات وحش را مسموم می‌کنند. دپارتمان حفاظت از محیط زیست ایالت نیویورک گزارش داد که 30 درصد از مرگ و میرهای ثبت شده بر اثر مسمومیت با سرب بوده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *