دسته‌بندی نشده

نکاتی برای ماهیگیری کپور

نکاتی برای ماهیگیری کپور

اگرچه زمانی کپور ماهی خشن و طعمه غیرقابل خوردن برای ماهیگیران تفریحی به حساب می آمد، جامعه ماهیگیری به تدریج شروع به درک چالش هایی کرد که صید کپور ایجاد می کند.

چه یک ماهیگیر مبتدی باشید و چه به دنبال تغییر در ماهیگیری خود هستید، در اینجا چند نکته مفید وجود دارد که به شما کمک می کند تا ماهیگیری کپور را شروع کنید و شانس خود را برای کسب امتیاز افزایش دهید.

با کپورآشنا شوید

کپور تغذیه کننده کف ماهی مقاومی است که می تواند در شرایط مختلف رشد کند و اغلب دریاچه ها، رودخانه ها و برکه ها را پر می کند. کپور به عنوان بزرگ‌ترین عضو خانواده خود، با بدنی گرد بزرگ، باله پشتی کشیده، دم چنگال‌دار و هالترهای اطراف دهان به ماهی قرمز مربوط می‌شود. بسته به گونه و محل کپور، رنگ آنها می تواند از سبز تیره تا طلایی روشن متغیر باشد.

طول ماهی کپور تقریباً 30 اینچ و وزن آن 10 تا 15 پوند است. با این حال، شناخته شده است که آنها بین 20 تا 30 پوند وزن دارند و هیولاهای 60 پوندی گاهی دیده می شوند.

نکاتی برای ماهیگیری کپور

شش نکته ساده ما می تواند به شما کمک کند این ماهی همه کاره را صید کنید:

  1. مکان مناسب را پیدا کنید

کپورها تمایل دارند در آب کدر باقی بمانند و زمانی که آب شفاف است به راحتی می ترسند. این ماهی‌ها آب‌های گرم‌تری را نیز ترجیح می‌دهند، بنابراین در امتداد خط ساحلی، پس‌آب‌ها و کانال‌های کناری به دنبال آب گل آلود با پوشش گیاهی متراکم باشید. کپور بیشتر وقت خود را صرف تغذیه از حشرات در میان پوشش گیاهی آبزی می کند.

صبح زود بهترین زمان برای شناسایی ماهی کپور است. در امتداد سواحل رودخانه به دنبال آب گل آلود باشید و از حرکت ماهی هوشیار شوید.

  1. طعمه مناسب را انتخاب کنید

کپور همه چیزخوار است و پلانکتون ها، حشرات و لاروها و همچنین ساقه های نرم گیاهان و علف های هرز رودخانه را می خورد، بنابراین طعمه گذاری کپور نسبتا آسان است. بویله طعمه ای برای اکثر ماهیگیران کپور است. عطر پودر ماهی موجود در بویله ها، کپور را وحشی می کند.

خوشبختانه طعمه ای ارزان تر و آسان تر وجود دارد که کپور همیشه به آن ضربه می زند: ذرت شیرین. ذرت شیرین کنسرو شده دارای ترکیب مناسبی از طعم های شور و شیرین است که به نظر ماهی کپور مقاومت ناپذیر است، و دانه های ذرت به راحتی مستقیماً روی قلاب شما کشیده می شود.

  1. چوب و چرخ خود را تنظیم کنید

ماهیگیری رودخانه ای به طور کلی به معنای پرتاب در فاصله کوتاه است، بنابراین طول چوب ایده آل حدود 4-6 فوت است. این یک طول عالی برای ماهیگیری در فضاهای تنگ در امتداد سواحل و پوشش گیاهی است. برای حجم‌های آبی بزرگ‌تر، برای پرتاب بهتر در مسافت‌های طولانی، چوبی‌ای با ارتفاع 8 تا 10 فوت انتخاب کنید.

  1. از قلاب های براق خودداری کنید

کپور بینایی عالی دارد و تابش خیره کننده یک قلاب براق می تواند آنها را از ضربه زدن به طعمه شما باز دارد. از قلاب های استتار شده یا تیره مخصوص ماهیگیری کپور استفاده کنید.

  1. از پایه پد استفاده کنید

در حالی که ماهی کپور تقریباً هر چیزی را می‌خورد، معمولاً هنگام تغذیه مردد هستند و به راحتی می‌ترسند. لرزش خفیف در امتداد خط ماهیگیری شما می تواند یک ماهی کپور را از حضور شما آگاه کند و شانس شما را برای فرود آمدن از بین ببرد.

  1. طعمه پاشی

ساده ترین راه این است که چند مشت از هر چیزی را که به عنوان طعمه استفاده می کنید، روی آبی که ماهی کپور در آن تغذیه می کند، بیندازید. اگر از بویله استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد آنها را کمی خرد کنید تا توزیع بهتری داشته باشند.

یکی دیگر از روش‌های رایج استفاده از کیسه‌های PVA ​​قابل حل در آب است. می توانید طعمه بسته بندی شده خود را با استفاده از پودر سوخاری، ژله و ذرت شیرین ایجاد کنید تا قلاب و طعمه خود را مخفی کنید.

 

ماهی کپور که زمانی بدخلق می شد، اکنون به عنوان یک چالش هیجان انگیز برای بسیاری از ماهیگیران پذیرفته شده است. مطمئن شوید که در محل مناسب در اطراف کم عمق رودخانه ماهیگیری کرده و از طعمه ای استفاده کنید که کپور نتواند در برابر آن مقاومت کند.

هلدینگ لومینوس تولید کننده تخصصی بویله می باشد و گروه پشتیبان این شرکت همیشه آماده پاسخ گویی سوالات و ابهامات شما ماهیگیران عزیز می باشد.

با ما همواره در تماس باشید.   info@luminousbait.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *