دسته‌بندی نشده

نحوه تنظیم قلاب

نحوه تنظیم قلاب

شما باید بدانید که چگونه یک قلاب برای صید ماهی تنظیم کنید. از آنجایی که ماهی‌های مختلف به روش‌های متفاوتی نیاز دارند – مانند اینکه چگونه تنظیم قلاب روی ماهی قزل آلا با تنظیم قلاب روی گربه‌ماهی متفاوت است – ما فقط اصول اولیه را مرور می‌کنیم.

چه چیزی تنظیم یک قلاب است

به زبان ساده، این عمل کاشتن قلاب در ماهی در حال گاز گرفتن است. ممکن است فکر کنید، خوب، چقدر می تواند سخت باشد؟ ماهی طعمه می گیرد، می چرخد. اما چگونه می توانید مطمئن باشید؟ میله ماهیگیری یا میله ماهیگیری برای مبتدیان ممکن است فقط حاوی یک باببر معمولی باشد. چگونه تفاوت بین گاز گرفتن واقعی را در مقابل نیش زدن یا برآمدگی خط تشخیص می دهید؟ مراحل زیر را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه ماهی را هر بار قلاب کنید.

زمان تنظیم قلاب

یک قانون کلی خوب برای یادگیری ماهیگیری این است که صبر کنید و وزن ماهی را قبل از تنظیم آن احساس کنید. اگر ماهی محتاط است و فقط به طناب ماهیگیری و طعمه شما ضربه می زند و آن را گاز نمی گیرد، بهتر است صبر کنید. بگذارید ماهی طعمه را بگیرد و بعد از اینکه وزن آن را احساس کردید قلاب را تنظیم کنید. برای بهترین نتیجه، حتما از قلاب ماهیگیری مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال، استفاده از طعمه‌های دایره‌ای هنگام ماهیگیری گربه‌ماهی اغلب نیاز به تنظیم قلاب را از بین می‌برد، زیرا معمولاً به طور خودکار در دهان ماهی گیر می‌کند.

چگونه یک قلاب را در مراحل ساده تنظیم کنیم

  1. برای کمک به شما در دانستن نحوه تنظیم قلاب، به دنبال نشانه‌های رایجی باشید که ماهی ما را گاز می‌گیرد، مانند: بوبر شما کاملاً به زیر آب کشیده می‌شود، شما احساس می‌کنید یک یدک‌کش واقعی روی نخ ماهیگیری‌تان وجود دارد یا نخ ماهیگیری شما شروع به حرکت می‌کند.
  2. شل بپیچید و خط خود را با طعمه یا طعمه محکم نگه دارید. این به افزایش حساسیت کمک می کند و به شما امکان می دهد گاز گرفتن ماهی را احساس کنید و در موقعیت بهتری برای تنظیم قلاب قرار بگیرید.
  3. حرکت تنظیم قلاب نسبتا ساده است. اما گاهی اوقات تشخیص اینکه آیا گاز گرفته اید یا فقط جریان را احساس می کنید یا ماهی به طعمه برخورد می کند ممکن است دشوار باشد.

هرچه بیشتر در مورد گونه های ماهی که به دنبال آن هستید بدانید و زمان بیشتری را صرف تمرین در آب کنید، بهتر خواهید شد. بنابراین تنظیم مناسب قلاب ماهیگیری را بگیرید و صید خود را به حداکثر برسانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *