دسته‌بندی نشده

ماهیگیری ورزشی

ماهیگیری ورزشی تنها تولید کننده رسمی طعمه و بویله ماهیگیری در ایران

ماهیگیری ورزشی

  • منظور از ماهیگیری ورزشی چیست؟

ماهیگیری  که با چوب و نخ  برای ورزش یا تفریح ​​انجام می شود.

 

  • چرا ماهیگیری بهترین ورزش است؟

13 دلیل برای اینکه ماهیگیری باید بهترین ورزش تاریخ باشد:

1: حتی وقتی چیزی نمی گیرید،  سرگرم کننده است.

2: خودتان می توانید این کار را انجام دهید.

3: طبیعت

4: چون هرگز نمی دانید چه زمانی ماهی  را می گیرید.

5: زیرا می توانید آن را تمام روز و هر روز انجام دهید و هرگز خسته نشوید.

6: می توانید از محل کار برای آن برنامه ریزی کنید.

7: بیدار شدن در ساعت 3 صبح را سرگرم کننده می کند!

8: خاطرات

9: می توانید بگیرید و رها کنید

10: وزن کشی ( رکورد سایز زدن )

11: شما می توانید این کار را در سنین بالا هم  انجام دهید.

12: می توانید این کار را با بچه هایتان انجام دهید.

13: اگر عاشقش باشی، هیچ چیز نمی تواند جلوی تو را بگیرد.

 

  • آیا ماهیگیری یک ورزش واقعی است؟

ماهیگیری یک ورزش است. ماهیگیری یک ورزش آبی چالش برانگیز اما مفرح است که برای تعطیلات، تفریح ​​و گاهی اوقات برای بازی های رقابتی مناسب است. هر کسی که تا به حال آن را امتحان کرده است می داند که ماهیگیری می تواند منجر به موفقیت یا شکست شود. صید ماهی نیاز به دانش، مهارت و توانایی فیزیکی دارد.

 

  • ماهیگیری چه نوع فعالیتی است؟

ماهیگیری ، ورزش صید ماهی، آب شیرین یا آب شور، معمولاً با نخ و قلاب. مانند شکار، ماهیگیری نیز به عنوان وسیله ای برای تامین غذا برای بقا منشا گرفت. با این حال، ماهیگیری به عنوان یک ورزش از قدمت قابل توجهی برخوردار است.

 

  • آیا ماهیگیری یک ورزش محبوب است؟

ماهیگیری در حال حاضر به عنوان چهارمین ورزش پرطرفدار مشارکتی در کشور با برتری از دوچرخه سواری، بولینگ، بسکتبال، گلف، آهسته دویدن، بیس بال، سافت بال، فوتبال، فوتبال و اسکی رتبه بندی می شود. فقط پیاده‌روی، شنا و کمپینگ محبوب‌تر هستند . در واقع، ماهیگیری از گلف و تنیس محبوب‌تر است.

 

  • آیا ماهیگیری یک مهارت است؟

در حالی که یادگیری مهارت‌های لازم برای صید چند ماهی ممکن است آسان باشد، اما هنوز هم مهارت‌هایی هستند و سطوح بسیار زیادی از شایستگی در ماهیگیری وجود دارد. مانند هر چیز دیگری، با تمرین، آموزش و تجربه، می توان در ماهیگیری بسیار خوب بود.

 

 

  • چه کسی ماهیگیری ورزشی را اختراع کرد؟

چارلز فردریک هولدر، زیست‌شناس دریایی و محافظه‌کار اولیه، پیشگام این ورزش بود و مقالات و کتاب‌های زیادی در این زمینه منتشر کرد که به دلیل ترکیب جزئیات علمی دقیق با روایت‌های هیجان‌انگیز مورد توجه قرار گرفتند. یکی از روش های افزایش محبوبیت، ماهیگیری با کایاک (قایق پارویی اسکیموها ) است.

 

  • چرا ماهیگیری برای اقتصاد مهم است؟

ماهیگیری یک فعالیت اقتصادی مهم است که غذا را از دریا تأمین می کند و در نتیجه نه تنها برای کسانی که (ماهیگیران) مستقیماً آن غذا را جمع آوری می کنند (ماهی، سخت پوستان، نرم تنان) بلکه برای کسانی که در کل زنجیره فعالیت می کنند، اشتغال ایجاد می کند.

 

  • اهمیت شیلات و آبزی پروری در توسعه

ماهیگیری و آبزی پروری در مقیاس کوچک سهم مهمی در توسعه در زمینه اشتغال دارند، با بیش از 41 میلیون نفر در سراسر جهان که اکثریت قریب به اتفاق آنها در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند و در تولید ماهی کار می کنند. اهمیت غذایی و تغذیه، با ماهی که منبع مهمی از مواد مغذی برای فقرا است و اغلب ارزان‌ترین شکل پروتئین حیوانی است و تجارت، با یک سوم تولید کالاهای شیلات در کشورهای در حال توسعه برای صادرات. با توجه به اینکه اکثر ماهیگیری های صیدشده در سراسر جهان به طور کامل یا بیش از حد بهره برداری می شوند، آبزی پروری در تامین تقاضای ماهی نقش محوری خواهد داشت که با رشد جمعیت، افزایش درآمد و افزایش شهرنشینی به افزایش خود ادامه خواهد داد. با این حال، با توسعه آبزی پروری، دولت ها باید اثرات بالقوه اکولوژیکی و اجتماعی آن را مدیریت کنند. آبزی پروری آفریقا که رشد بسیار کندتری نسبت به سایر مناطق داشته است، با چالش های متعددی از جمله تضاد منابع و مشکلات در دسترسی به اعتبار، بذر و خوراک با کیفیت و اطلاعات مواجه است. همچنین کلید تامین تقاضای رو به رشد، بهبود در پردازش پس از برداشت برای کاهش تلفات ماهی خواهد بود. هم شیلات و هم آبزی پروری اغلب در سیاست توسعه ملی و اولویت های اهداکنندگان نادیده گرفته می شوند، زیرا سیاست گذاران اغلب به داده هایی دسترسی ندارند که نشان دهنده اهمیت شیلات و آبزی پروری برای توسعه باشد. با این حال، سیاست‌ها و مقررات مناسب، هم در مدیریت ماهیگیری صید و هم در حصول اطمینان از اینکه توسعه آبزی پروری برای فقرا پایدار است، همچنان مهم است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *