آموزش ماهیگیری

چگونه ماهیگیر بهتری شویم

 

این یک جمله رایج در بین ماهیگیران است که ماهیگیری خیلی بیشتر از صید ماهی است. برای کسانی که عاشق ماهیگیری هستند، به عنوان راهی برای استراحت و آرامش، غوطه ور شدن در طبیعت و پشت سر گذاشتن استرس های زندگی روزمره شناخته می شود. ماهیگیران می گویند وقتی تا زانو در یک جریان آب شفاف می ایستند یا از ساحل رودخانه ای جنگلی چوب می اندازند، زندگی کمی روشن تر به نظر می رسد. و چالش مداوم صید ماهی به ماهیگیران این فرصت را می دهد که مهارت خود را بهبود بخشند و در طول زمان برای احساس رضایت از تسلط بر این مهارت تلاش کنند.

 

در اینجا 8 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا ماهیگیر بهتری شوید.

 

 

  1. ماهی در زمان مناسب

ممکن است دوست داشته باشید تا ساعت 10 صبح بخوابید یا فقط زمانی که خورشید می تابد ماهیگیری کنید، اما بهترین زمان ها را برای ماهیگیری از دست می دهید. اگر اخیراً نتوانسته اید در یک صید موفق باشید، زمان روز و آب و هوا را در نظر بگیرید که در آن ماهیگیری می کنید. به عنوان مثال، ماهی هایی مانند باس، شکارچیانی با نور کم هستند و در روزهای خاکستری یا زمانی که خورشید در طلوع یا غروب کم است، بیشتر در تعقیب طعمه هستند. زمانی که پشه ها و حشرات بیشتر فعال هستند، معمولاً در ماه های گرم، قزل آلا بیشترین طعمه را می زند. و اگر در اقیانوس ماهیگیری می کنید به جزر و مد توجه کنید، زیرا ماهی ها در هنگام جابجایی جزر و مد راحت تر صید می شوند.

 

  1. دانشجوی ماهیگیری شوید

بهترین ماهیگیران مجلات ماهیگیری را می خوانند و به طور مرتب داستان هایی را با دیگر ماهیگیران به اشتراک می گذارند. به عبارت دیگر در ماهیگیری می خورند، نفس می کشند و زندگی می کنند. صحبت کردن و خواندن در مورد تکنیک هایی که در شرایط خاص کار می کنند به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه با هر موقعیتی که با آن مواجه می شوید کنار بیایید، و پیدا کردن آنچه برای سایر ماهیگیران مفید است، نکات و ترفندهای جدیدی را به شما ارائه می دهد. اگر می‌توانید، یک مربی پیدا کنید که بتواند مهارت‌ها، ایده‌ها، تکنیک‌ها و الگوهایی را که برای آنها مفید است به شما آموزش دهد.

 

  1. ماهی در جایی که دیگران مایل به ماهیگیری نیستند

اگر مایل باشید مسافت بیشتری را طی کنید، برای تلاش‌هایتان پاداش دریافت خواهید کرد. به یک نقطه ماهیگیری دورافتاده بروید، کمی دورتر به داخل رودخانه بروید یا در آب فعال باشید تا بتوانید محل طعمه زدن ماهی را تشخیص دهید. اینها همه راه هایی هستند که شما می توانید از سایر ماهیگیران پیشی بگیرید و ماهی بیشتری بگیرید. برای اینکه یک ماهیگیر عالی باشید باید همه کاره باشید و برای امتحان مکان های جدید آماده باشید. بارها و بارها با انتظار نتایج متفاوت به همان چاله ماهیگیری قدیمی گیر نکنید.

 

  1. صید خود را به آرامی بچرخانید

هنگامی که ماهی در نهایت شروع به گرفتن طعمه کرد، طبیعی است که سعی کنید در سریع ترین زمان ممکن آنها را بچرخانید. اما ماهیگیران موفق می دانند که مبارزه بیش از حد با ماهی می تواند به ماهی اجازه دهد تا از قلاب جدا شود. هنگامی که در حال چرخیدن ماهی هستید، تکان‌های ناگهانی به چوب یعالیاست، اما اجازه ندهید که قلاب هم سست شود. در آب های آرام. اگر امواج کوچکی را دیدید که از پاهایتان بیش از یک پا و نیم ساطع می شود و خیلی سریع حرکت می کنید. سرعت خود را کم کنید تا ماهی را نترسانید.

 

  1. تمرین، تمرین، تمرین

تنها یک راه برای بهتر شدن در ماهیگیری وجود دارد و آن تمرین است. و برای تمرین نیازی به آب ندارید. می توانید چوب خود را در حیاط خلوت خود، در پارک محلی یا هر جایی که فضای باز دارد، بیندازید. همانطور که تمرین می کنید، ابتدا برای دقت تلاش کنید و سپس، پس از تسلط بر آن، برای فاصله بیشتر تلاش کنید.

 

  1. از قبل فکر کن

قبل از اینکه اولین چوب خود را در روز بیرون بیاورید، به این فکر کنید که وقتی ماهی را قلاب می کنید چه کاری انجام می دهید و چگونه قصد دارید آن را بچرخانید و صید کنید. ماهیگیری موفقیت آمیز نیاز به یک برنامه خوب فکر شده دارد تا شما آماده باشید و بتوانید زمانی که ماهی روی آن چوب می کشد سریع فکر کنید.

  1. صید های خود را یاد داشت کنید

یکی از راه های ملموس برای تبدیل شدن به یک ماهیگیر بهتر این است که پیشرفت خود را دنبال کنید. ممکن است فکر کنید شکار بزرگ خود را برای همیشه به یاد خواهید آورد، اما پس از مدتی جزئیات ممکن است کمی مبهم شوند. وقتی یک دفتر یادداشت ماهیگیری نگه می‌دارید، می‌توانید کارهایی را که کار می‌کردید یا نه را در زمان واقعی ثبت کنید و می‌توانید بعداً برای جزئیات بیشتر مراجعه کنید. مکان ماهیگیری، دمای آب، شرایط آب و هوایی و نوع طعمه ای که استفاده کرده اید را پیگیری کنید و به احتمال زیاد بعداً بتوانید موفقیت خود را تکرار کنید.

  1. نگرش مثبت داشته باشید

در پایان روز ماهیگیری به معنای تفریح ​​در طبیعت است. وقتی بیرون از آب هستید رفتار خوبی داشته باشید، انرژی خود را بالا نگه دارید و ایمان داشته باشید که ماهی می گیرید. یک ماهیگیر خوشحال نه تنها اوقات بهتری را سپری می کند، بلکه بقیه اعضای گروه خود را نیز آرام و با روحیه خوب نگه می دارد.

 

هلدینگ لومینوس با داشتن تیم های ماهیگیری تخصصی و حرفه ای همیشه شما را برای ماهیگیر بهتر شدن یاری می رسانند. با لومینوس در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *