آموزش ماهیگیری

صید ماهی با قلاب

روش اسپینیگ

صید ماهی با قلاب یکی از روش‌های متداول صید ماهی است که در آن از قلاب و چندین متر از طناب استفاده می‌شود. این روش صید ماهی در آبهای شیرین و نمکی انجام می‌شود و در ادامه به برخی از انواع روش‌های صید ماهی با قلاب اشاره می‌شود:

  1. صید ماهی با قلاب ساده: در این روش، یک قلاب ساده به طول چندین متر به یک طناب متصل شده و به آب فرا می‌گیرد. پس از ورود ماهی به دهانه قلاب، قلاب به طور دستی برای برداشت ماهی به طرفی که طناب در آن است کشیده می‌شود.
  2. صید ماهی با قلاب گرد: در این روش، یک قلاب گرد و یا دو قلاب گرد به طول چندین متر به یک طناب متصل شده و به آب فرا می‌گیرد. قلاب گرد از یک دستگاه چرخان پرسرعت پیشرفت می‌کند و در این روش معمولاً از ماهیان بزرگتر استفاده می‌شود.
  3. صید ماهی با قلاب پرتابی: در این روش، یک قلاب پرتابی به یک طناب متصل شده و به آب فرا می‌گیرد. برای استفاده از این روش، قلاب را به طرفی که می‌خواهید ماهی را بگیرید پرتاب می‌کنید و سپس با کشیدن طناب، قلاب را به سمت خودتان می‌کشید.
  4. صید ماهی با قلاب فلای: در این روش، یک قلاب فلای به یک طناب متصل شده و به آب فرا می‌گیرد. قلاب فلای یک نوع قلاب با اندازه کوچک است که معمولاً برای صید ماهیان کوچک مانند سالمون استفاده می‌شود.

همچنین، در هر یک از روش‌های فوق، معمولاً از ماهی‌های مصنوعی به عنوان قلاب استفاده می‌شود که شامل تیغه‌های فلزی و پلاستیکی هستند و برای جلب توجه ماهیان، معمولاً با رنگ‌های شاد و درخشان تزئین شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *